2021 թ. հոկտեմբերի 14-ին իրավական ակտերի նախագծերի հրապարակման միասնական կայքում հրապարակվել է ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայության կողմից մշակված «Պետական գաղտնիքի մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծը:
Մի խումբ քաղաքացիական հասարակության կազմակերպություններ, ներառյալ ԻՊԱՍ-ը, հրապարակել են կարծիք «Պետական գաղտնիքի մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի վերաբերյալ։ Ներկայացվել են մի շարք դիտարկումներ և նախագծում փոփոխություններ կատարելու առաջարկություններ՝ հիմնվելով ՀՀ Սահմանադրության, ներպետական ոլորտային օրենսդրության և միջազգային լավագույն փորձի վերլուծության վրա:

Opinion on the RA Draft Law on “State Secret”
On October 14 of 2021, the RA Draft Law on “State Secret” elaborated by the RA National Security Service was published on the unified website for publication of legal acts’ drafts.
A number of civil society organizations, including PRWB published an opinion on the RA draft law on “State Secret”. A number of observations and recommendations to make amendments in the draft law were presented based on the RA Constitution, domestic sectoral legislation, as well as on the analysis of the international best experience.