ԻՊԱՍ-ը՝ Միջազգային իրավունքի փառատոնին
Իրավունքների պաշտպանություն առանց սահմանների ՀԿ-ի թիմը նոյեմբերի 28–29-ը մասնակցեց Երևանում անցկացված Միջազգային իրավունքի փառատոնին, որը կազմակերպել էր Հայաստանի միջազգային իրավունքի միություն ՀԿ-ն։
Փառատոնի ընթացքում ԻՊԱՍ-ի ծրագրերի համակարգող Աննա Մելիքյանն այցելուներին ու մասնակիցներին ներկայացրեց ԻՊԱՍ-ի գործունեությունը և վարեց պանելային քննարկում՝ «Արդյո՞ք արժե մասնագիտանալ միջազգային իրավունքում» թեմայով։
Իրավական հարցերով փորձագետ Հասմիկ Հարությունյանը ելույթ ունեցավ «Ջատագովությունը միջազգային իրավունքում» թեմայով՝ ընդգծելով մարդու իրավունքների պաշտպանության իրական գործնական մարտահրավերներն ու լուծումները։
Մեզ համար կարևոր է ուժեղացնել ապագա իրավաբանների գիտելիքները և փոխանցել մեր փորձը, որը ձևավորվել է Հայաստանի սահմաններից դուրս և սահմանին մոտ՝ իրական դեպքերի հիման վրա։
Շնորհակալություն փառատոնի կազմակերպիչներին համագործակցության և մասնագիտական քննարկումների հարթակ ապահովելու համար։

The Protection of Rights Without Borders team participated in the International Law Festival held in Yerevan on November 28–29, organized by the Armenian International Law Association NGO.
During the festival, PRWB Projects Coordinator Anna Melikyan presented the organization’s work to visitors and participants and led a panel discussion on “Is it worth specializing in international law?”
PRWB legal expert Hasmik Harutyunyan delivered a talk on “Advocacy in International Law,” focusing on real-world challenges and practical solutions in the field of human rights protection.
Strengthening the knowledge of future lawyers and sharing expertise shaped through real cases, both within and beyond Armenia’s borders, is a priority for us.
We extend our gratitude to the festival organizers for providing a valuable platform for professional dialogue and collaboration.