2021թ.-ի հուլիսի 22-ից 23-ը «Իրավունքների պաշտպանություն առանց սահմանների» ՀԿ-ի կողմից իրականացվել է «Վարչական վարույթ և վարչական արդարադատության սկզբունքները, Մարդու իրավունքները վարչական վարույթում» երկօրյա դասընթացը՝ նախատեսված Պետական եկամուտների կոմիտեի աշխատակիցների համար։
Դասընթացը վարել է վարչական իրավունքի և մարդու իրավունքների փորձագետ Արման Զրվանդյանը, ինչպես նաև ՊԵԿ-ի դեմ գործերով դատական պրակտիկան ՀՀ վարչական դատարանում թեմայով դասախոսությամբ հանդես է եկել ՀՀ վարչական դատարանի դատավոր Ռուզաննա Ազրոյանը:
Դասընթացները կրելու են շարունակական բնույթ և ուղղված են լինելու պետական և տեղական ինքնակառավարման մարմինների կարողությունների զարգացման միջոցով հանրային կառավարման որակի բարելավմանը:
Դասընթացը իրականացվում է «Իրավունքների պաշտպանություն առանց սահմանների» ՀԿ կողմից իրականացվող «Պետական կառավարման որակի բարելավում կարողությունների զարգացման միջոցով» ծրագրի շրջանակներում NED հիմնադրամի ֆինասնական աջակցությամբ:

Human Rights in Administrative Proceeding Two-Day Training for the Employees of the RA State Revenue Committee
On July 22-23 of 2021, the Protection of Rights without Borders non-governmental organization organized a two-day training course on the topic “Administrative Proceeding and the Principal of Administrative Justice, Human Rights in Administrative Proceeding” tailored for employees of the Republic of Armenia State Revenue Committee.
The training course was conducted by Arman Zrvandyan, Expert of Human Rights and Administrative Justice, Lecturer of the American University of Armenia, Advocate. During the training course, Judge Ruzanna Azroyan from the RA Administrative Court delivered a lecture on the topic “Judicial Practice of the Cases Against the State Revenue Committee in the Administrative Court”.
The training sessions are carried out by the financial support of the National Endowment for Democracy (NED) in the scope of the “Improvement of Public Administration Quality through Capacity Building” Project.