Կայացել է Եվրամիություն-Հայաստան քաղհասարակության պլատֆորմի 6-րդ երկկողմ հանդիպումը
Ապրիլի 1-ին Երեւանում կայացել է Եվրամիություն-Հայաստան քաղհասարակության պլատֆորմի հերթական՝ 6-րդ
«Իրավունքների պաշտպանություն առանց սահմանների» ՀԿ կողմից 2019թ. ապրիլ և մայիս ամիսներին իրականացվել է դատավորների թեկնածուների հավակնորդների որակավորման արտահերթ քննությունների դիտորդություն:
Իրականացված դիտորդության հիման վրա կազմակերպության կողմից պատրաստվել է զեկույց-հաշվետվություն՝ «Դատավորների թեկնածուների ցուցակի քաղաքացիական, քրեական և վարչական մասնագիտացման բաժինների արտահերթ համալրման նպատակով անցկացված որակավորման քննությունների դիտարկման վերաբերյալ»:
Կազմակերպության կողմից քննությունների գրավոր և բանավոր փուլերի դիտարկման արդյունքում վեր են հանվել որակավորման գրավոր և բանավոր փուլերի բացթողումները, սահմանված կարգից շեղումներն ու վերջնական ցուցակի հաստատման հետ կապված այլ խնդիրներ: Արձանագրված դիտարկումների առնչությամբ կազմակերպության կողմից ներկայացվել են նաև կոնկրետ առաջարկություններ՝ ընդգրկելով հետևյալ ոլորտները՝
«Ադրբեջանը տարիներ շարունակ փորձում է թելադրել տեղեկատվական պատերազմի հարցերը»,- «Մեդիա
«Հայերը պետք է շնորհակալ լինեն, որ տեղում իրենց չեն սպանել».