Զեկույց-հաշվետվություն «Դատավորների թեկնածուների որակավորման քննությունների դիտարկման վերաբերյալ»
«Իրավունքների պաշտպանություն առանց սահմանների» ՀԿ կողմից 2019թ. ապրիլ և մայիս ամիսներին իրականացվել է դատավորների թեկնածուների հավակնորդների որակավորման արտահերթ քննությունների դիտորդություն:
Իրականացված դիտորդության հիման վրա կազմակերպության կողմից պատրաստվել է զեկույց-հաշվետվություն՝ «Դատավորների թեկնածուների ցուցակի քաղաքացիական, քրեական և վարչական մասնագիտացման բաժինների արտահերթ համալրման նպատակով անցկացված որակավորման քննությունների դիտարկման վերաբերյալ»:
Կազմակերպության կողմից քննությունների գրավոր և բանավոր փուլերի դիտարկման արդյունքում վեր են հանվել որակավորման գրավոր և բանավոր փուլերի բացթողումները, սահմանված կարգից շեղումներն ու վերջնական ցուցակի հաստատման հետ կապված այլ խնդիրներ: Արձանագրված դիտարկումների առնչությամբ կազմակերպության կողմից ներկայացվել են նաև կոնկրետ առաջարկություններ՝ ընդգրկելով հետևյալ ոլորտները՝