«Կազմակերպության ստրատեգիական պլանավորում» թեմայով եռօրյա դասընթաց
2014 թվականի Հուլիսի 17-20-ը «Իրավունքների պաշտպանություն առանց սահմանների» հասարակական կազմակերպության աշխատակից Շողինե Սողոմոնյանը մասնակցեց «Կազմակերպության ստրատեգիական պլանավորում» թեմայով եռօրյա դասընթացին, որը տեղի էր ունենում Վրաստանում:
Դասընթացին մասնակցում էր Հայաստանի, Վրաստանի և Ադրբեջանի հասարակական կազմակերպությունների և նախաձեռնող խմբերի 18 ներկայացուցիչ։
Դասընթացը ներառում էր հետևյալ թեմաները՝ կազմակերպության կարողությունների վերլուծություն, կարիքների, նպատակների և խնդիրների սահմանում (SWOT վերլուծություն), ռազմավարության մշակում, ֆինանսական պլանավորում և վերահսկում, մրցունակ ծրագրերի և բյուջեի պատրաստում, ինչպես նաև՝ զանգվածային լրատվամիջոցների, լրագրողների հետ աշխատելու և համագոծակցելու, սոցիալական ցանցերում կազմակերպությունը ներկայացնելու հմտություններ։
«Իրավունքների պաշտպանություն առանց սահմանների» հասարակական կազմակերպությունը խրախուսում է նման դասընթացների կազմակերպումը և կարևորում քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների վերապատրաստումը և նոր գիտելիքների տրամադրումը:

Training workshop on the topic “Strategic planning of organization”
The staff member of “Protection of Rights Without Borders” NGO Shoghine Soghomonyan participated in three-day training workshop on the topic “Strategic Planning of Organization” on July 17-20, 2014 in Tbilisi.
Eighteen representatives of NGOs and civic initiatives from Armenia, Georgia and Azerbaijan participated in the training.
The training addressed the following issues: analysis of the capacity of the organization in question, defining the organization’s needs, goals and objectives, strategy planning, financial planning and evaluation of the organization activities, design of a competitive project and budget, as well as skills in the field of work and cooperation with media outlets and journalists for advocacy and presentation of the organization in social networks.
“Protection of Rights Without Borders” NGO encourage the organization of such kind of events and values importance of providing new knowledge to the civil society representatives.