Կայացել է «ՀՀ Դատախազության բարեփոխումների հիմնահարցերը»  թեմայով քննարկումը
Փետրվարի 28-ին կայացել է «Իրավունքների պաշտպանություն առանց սահմանների»  հասարակական կազմակերպության նախաձեռնած՝ «ՀՀ Դատախազության բարեփոխումների հիմնահարցերը»  թեմայով քննարկումը։
Միջոցառման ընթացքում ներկայացվել են Կազմակերպության կողմից իրականացված ուսումնասիրությունների արդյունքները, որոնք վերաբերել են ՀՀ դատախազության համակարգում բարեփոխումների և ՀՀ միջազգային պարտավորությունների իրականացման ընթացքին, ներկայացվել են դատախազության համակարգում ինքնակառավարման մարմինների մոդելները, միջազգային չափանիշները և միջազգային փորձը, ինչպես նաև ՀՀ դատախազական համակարգում կադրերի համալրման բաց մրցույթի մշտադիտարկման և դատախազների գործունեության գնահատման ուսումնասիրության արդյունքները: Քննարկվել են նաև ուսումնասիրությունների հիման վրա մշակված հայեցակարգային առաջարկությունները:
Միջոցառմանը մասնակցել են Գլխավոր դատախազության, ինչպես նաև Ազգային ժողովի, Բարձրագույն դատական խորհրդի, Նախագահի աշխատակազմի, Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի, քննչական մարմինների և քաղաքացիական հասարակության կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ։
Միջոցառումն իրականացվել է Ժողովրդավարության ազգային հիմնադրամի (NED) ֆինանսական աջակցությամբ՝ «Աջակցություն դատաիրավական բարեփոխումներին» ծրագրի շրջանակում։

The Protection of Rights without Borders NGO initiated a discussion on February 28 regarding the challenges of the RA Prosecutor’s Office reform.
At the event, findings from research conducted by the Organization were presented, focusing on the progress of reforms within the RA Prosecutor’s Office and the fulfillment of international obligations undertaken by Armenia. The presentation covered various aspects, including models of self-governing bodies within the Prosecutor’s Office, international standards, and global practices. Additionally, the monitoring of open competitions for recruitment within the RA Prosecutor’s Office and the results of performance evaluations of prosecutors were discussed.
Further discussions were held regarding the conceptual recommendations formulated based on the outcomes of the studies.
The event was attended by representatives from various entities, including the General Prosecutor’s Office, the National Assembly, the Supreme Judicial Council, the President’s Office, the Corruption Prevention Commission, investigative bodies, and civil society organizations.
The event was carried out with the financial support of the National Endowment for Democracy (NED) within the framework of the “Support to Judicial Reforms” program.