Մարդու իրավունքները վարչական վարույթում 2-օրյա դասընթաց ՀՀ կադաստրի կոմիտեի, ոստիկանության, հարկադիր կատարումն ապահովող ծառայության աշխատակիցների համար
2022թ.-ի փետրվարի 7-ից 8-ը «Իրավունքների պաշտպանություն առանց սահմանների» ՀԿ-ի կողմից իրականացվել է «Վարչական վարույթ և վարչական արդարադատության սկզբունքները, Մարդու իրավունքները վարչական վարույթում» երկօրյա դասընթացը՝ նախատեսված ՀՀ կադաստրի կոմիտեի, ոստիկանության, հարկադիր կատարումն ապահովող ծառայության աշխատակիցների համար։
Դասընթացը վարել է վարչական իրավունքի և մարդու իրավունքների փորձագետ Արման Զրվանդյանը, ինչպես նաև դատական պրակտիկան ՀՀ վարչական դատարանում թեմայով դասախոսությամբ հանդես է եկել ՀՀ վարչական դատարանի դատավոր Կարեն Զարիկյանը:
Դասընթացները կրում են շարունակական բնույթ և ուղղված են պետական և տեղական ինքնակառավարման մարմինների կարողությունների զարգացման միջոցով հանրային կառավարման որակի բարելավմանը: Դասընթացների շարքը իրականացվում է Ժողովրդավարության ազգային հիմնադրամի (NED) ֆինասնական աջակցությամբ:

Human Rights in Administrative Proceedings: Two-day Training Course for the Employees of RA Cadastre Committee, RA Police, RA Compulsory Enforcement Service
On February 7-8 of 2022, the Protection of Rights without Borders non-governmental organization initiated a two-day training course on the topic “Administrative Proceeding and the Principals of the Administrative Justice, Human Rights in Administrative Proceeding” tailored for the employees of the RA Cadastre Committee, RA Police, RA Compulsory Enforcement Service.
The training was conducted by Arman Zrvandyan, Expert of Human Rights and Administrative Justice. Karen Zarikyan, Judge of the RA Administrative Court delivered a lecture on the topic “Judicial Practice in the RA Administrative Court”.