2022թ․ նոյեմբերի 23-24-ը «Իրավունքների պաշտպանություն առանց սահմանների»  ՀԿ նախաձեռնությամբ անցկացվել է «Մարդու հիմնական իրավունքները վարչարարության և վարչական արդարադատության շրջանակներում» խորագրով դասընթացը, որին մասնակցել են ՊԵԿ տասնյակ աշխատակիցներ։
Այս խորագրով դասընթացները շարունակական են և նպատակ են հետապնդում կարողությունների զարգացման միջոցով նպաստել պետական  մարմինների հանրային կառավարման որակի բարելավմանը:
Դասընթացը վարել է մարդու իրավունքների և վարչական արդարադատության փորձագետ, փաստաբան Արման Զրվանդյանը, ինչպես  նաև ՊԵԿ-ի դեմ գործերով դատական պրակտիկան ՀՀ վարչական դատարանում թեմայով դասախոսությամբ հանդես է եկել ՀՀ վարչական դատարանի դատավոր Ռուզաննա Ազրոյանը:
Դասընթացը իրականացվում է «Իրավունքների պաշտպանություն առանց սահմանների» ՀԿ կողմից  իրականացվող «Աջակցություն դատաիրավական բարեփոխումներին» ծրագրի շրջանակներում «Ժողովրդավարության աջակցության ազգային հիմնադրամի» (NED) ֆինասնական աջակցությամբ:

On November 23-24 of 2022, the Protection of Rights without Borders non-governmental organization initiated a training on the topic “Fundamental Human Rights in the Scope of Administration and Administrative Justice”, which was attended by a number of employees from the Republic of Armenia State Revenue Committee. The training sessions on the mentioned topics are continuous and are directed to the improvement of public administration quality within the state bodies and institutions through capacity building.
The training was conducted by Arman Zrvandyan, Expert of Human Rights and Administrative Justice, as well as Ruzanna Azroyan the Judge of the Republic of Armenia Administrative Court delivered a lecture on the judicial practice in cases against the State Revenue Committee at the RA Administrative Court.
The training course is conducted in the scope of the “Support to Judicial Reforms” Program carried out Protection of Rights without Borders NGO with the financial support of the National Endowment for Democracy (NED).