ԿԱՐԾԻՔ Կորոնավիրուսային հիվանդության կանխարգելման նոր միջոցառումների վերաբերյալ
«Իրավունքների պաշտպանություն առանց սահմանների» հասարակական կազմակերպության կարծիքը Կորոնավիրուսային հիվանդության կանխարգելման նոր միջոցառումների, այդ թվում՝ ՀՀ առողջապահության նախարարի 20 օգոստոսի 2021թ. ՀՀ առողջապահության նախարարի 2020թ. օգոստոսի 4-ի թիվ 17-Ն և 2020թ. սեպտեմբերի 18-ի թիվ 24-Ն հրամաններում փոփոխությունների և լրացումներ կատարելու մասին թիվ 65-Ն հրամանով և «Հանրային ծառայության մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին ՀՀ […]
Ամփոփում․Կալանավորումն այլընտրանքային խափանման միջոցով փոխարինելու վերաբերյալ միջնորդությունների առնչությամբ դատական պրակտիկան ՀՀ-ում Կովիդ-19 հիվանդության համավարակի պայմաններում
Իրավունքների պաշտպանություն առանց սահմանների ՀԿ կողմից ուսումնասիրության է ենթարկել կորոնավիրուսային հիվանդության համավարակի պայմաններում ներպետական դատարանների կողմից խափանման միջոցների կիրառման պրակտիկան, կալանավորման կիրառման հիմքերն ու հիմնավորումները, համավարակի և դրա առաջացրած ռիսկերի գնահատումը և դերը անձանց նկատմամբ կիրառված խափանման միջոցի որոշման հարցում: Հատուկ մշակված հարցաշարերի միջոցով ուսումնասիրվել են ամբաստանյալի նկատմամբ կալանավորումն այլ խափանման միջոցով փոխարինելու հարցի վերաբերյալ […]

OPINION On the New Measures to Prevent Coronavirus Disease (COVID-19)
The opinion elaborated by “The Protection of Rights without Borders” NGO on the new measures to prevent Coronavirus disease (COVID 19), including on the changes envisaged by the decree number 65-Ն adopted by the RA Minister of Healthcare on making amendments and supplements in the decrees number 17-Ն, dated August 04 of 2020 and number […]
Summary: The Judicial Practice of Replacing the Detention through Alternative Preventive Measure in the RA during the COVID-19 Pandemic
The Protection of Rights without Borders NGO has conducted an examination on the practice of the application of preventive measures applied by the domestic courts during the COVID-19 pandemic, the grounds and justification of detention, the risk assessment of the pandemic, the risk caused by the latter and role of the pandemic for applying the […]