Տեղեկատվություն 2016-2019թթ. ընթացքում ԻՊԱՍ կողմից ՀՀ պետական բյուջե վճարված հարկերի վերաբերյալ
2016-2019թթ. ընթացքում «Իրավունքների պաշտպանություն առանց սահմանների» հասարակական կազմակերպության կողմից ստացված դրամաշնորհներից ՀՀ պետական բյուջե է վճարվել 29,350,425.00 ՀՀ դրամ հարկեր, տուրքեր և այլ պարտադիր վճարներ, այդ թվում՝ 27,113,442.00 ՀՀ դրամ եկամտային հարկ, 1,928,983.00 ՀՀ դրամ պարտադիր սոցիալական վճար, 308,000.00 ՀՀ դրամ դրոշմանիշային վճար: 2016թ.-ին ոչ ռեզիդենտ կազմակերպության հետ կնքված պայմանագրի հիման վրա պետությանն է վճարել 901,196.80 ՀՀ դրամ շահութահարկ, որը նվազեցվել է ոչ ռեզիդենտ կազմակերպությանը վճարված եկամտից:
Կազմակերպությունը 2016-2017թթ. ընթացքում ունեցել է 6, իսկ 2018-2019թթ. ընթացքում՝ 7 աշխատակից:2016թ.-2017թթ. ընթացքում կազմակերպությանը քաղաքացիաիրավական պայմանագրային հիմունքներով մասնագիտական ծառայություններ են մատուցել 15 անձինք, 2018թ.-ին՝ 6, իսկ 2019թ.-ին՝ 12 անձինք:
Կազմակերպության կողմից ստացված դրամաշնորհների մասին տեղեկատվությանը կարող եք ծանոթանալ այստեղ: Միաժամանակ, նշենք, որ 2018թ. հուլիս ամսից կազմակերպությունը կառավարում է ՀՀ արդարադատության նախարարության քրեակատարողական հիմնարկներում և մարմիններում հասարակական վերահսկողություն իրականացնող հասարակական դիտորդների խմբի բյուջեն՝ հաշվի առնելով, որ Կազմակերպության ներկայացուցիչն է հանդիսանում խմբի նախագահը:

Within the period of 2016-2019, the Protection of Rights without Borders NGO paid taxes and other mandatory fees to the stated in the amount of total 29,350,425.00 Armenian Drams from the received grants, including 27,113,442.00 AMD of income tax, 1,928,983.00 AMD of mandatory social payment, 308,000.00 AMD of stamp duty respectively. In 2016, profit tax in the amount of 901,196.80 AMD was paied to the state based on the contract signed with non-resident organization, which was decreased from the income paied to the non-resident organization.
Within 2016-2017, the Organization had 6 employees and within 2018-2019 7 employees respectively. During 2016-2017, 15 citizens provided professional contractual services on legal basis to the Organization, in 2018 6 citizens and in 2019 12 citizens respectively.
Information on the grants received by the Organization is available with the following link. At the same time, it should be mentioned, that since 2018 the Organization manages the budget of the Group of Public Monitors Implementing Supervision over the Criminal-Executive Institutions and Bodies of the Ministry of Justice of RA, taking into consideration the fact, that Hasmik Harutyunyan, the representative of the Organization, is the president of the Monitoring Group.