Ըստ հաղորդման` ոստիկանության մի խումբ պաշտոնատար անձինք բռնություն են գործադրել քաղաքացու նկատմամբ
ՀՀ Գեղարքունիքի մարզի Սևան քաղաքի բնակիչ Սևակ Ոսկանյանի հաղորդման վերաբերյալ նախապատրաստված նյութերով ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում հարուցվել է քրեական գործ: Այսպես, Սևակ Ոսկանյանը հաղորդում է տվել, որ 2017 թվականի օգոստոսի 18-ին ոստիկանության մի խումբ աշխատակիցների կողմից բռնի ուժով բերման է ենթարկվել ոստիկանության Գեղարքունիքի մարզային վարչություն, որտեղ հանցագործության կատարման վերաբերյալ խոստովանություն կորզելու նպատակով նույն պաշտոնատար անձինք […]
Եվրադատարանը կքննի ընդդիմադիրների դեմ որոշումների իրավաչափությունը (տեսանյութ)
Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանն առաջիկայում քննության կառնի Հայաստանից ստացված քաղաքական նշանակության հերթական գործը։ Եվրոպական ատյանն օրեր առաջ գրանցել է ընդդիմադիր գործիչներ Հովսեփ Խուրշուդյանի, Արմեն Մարտիրոսյանի, Դավիթ Սանասարյանի, Վահագն Ղումաշյանի գանգատները։ «Սասնա ծռեր» գործողությունից հետո կալանավորված ընդդիմադիրները բողոքարկում են իրենց կալանավորելու որոշումների իրավաչափությունը։ Զանգվածային անկարգություններ կազմակերպելու և մասնակցելու մեջ մեղադրվող ընդդիմադիրները կալանավորվել էին անցած ամառ՝ Սարի […]

According to the report, a group of police officials launched force against a citizen
A criminal case is initiated in RA Special Investigation Service based on the materials prepared according to the report of Sevak Voskanyan, the citizen of Sevan city, Gegharkunik marz. So, Sevak Voskanyan gave a report that on 18 August 2017 he was forcefully taken into Gegharkunik marz department by a group of police officers, and […]
The ECHR will examine the legitimacy of the (video) decisions made against the opposition
The European Court of Human Rights will soon examine the next case of political significance received from Armenia. A few days before, the ECHR registered the complaint-applications on the cases of Hovsep Khurshudyan, David Sanasaryan, Armen Martirosyan and Vahagn Ghumashyan. The oppositionists detained after the operations of “Sasna Tsrer” appealed the legitimacy of the decision […]