Վերաքննիչ վարչական դատարանը պարտավորեցրել է ՆԳՆ-ին ԻՊԱՍ-ին տրամադրել ցուցարարների դեմ կիրառված հատուկ միջոցների վերաբերյալ տեղեկությունը
2025թ․ հունվարի 16-ին ՀՀ Վարչական դատարանը պարտավորեցրել էր ՀՀ Ներքին գործերի նախարարությանը (ՆԳՆ) «Իրավունքների պաշտպանություն առանց սահմանների» հասարակական կազմակերպությանը տրամադրել տեղեկություններ՝ 2024թ․ հունիսի 12-ին Երևան քաղաքի Բաղրամյան–Դեմիրճյան խաչմերուկում տեղի ունեցած հավաքի ընթացքում ոստիկանության զորքերի կողմից հատուկ միջոցների կիրառման վերաբերյալ։ Մասնավորապես՝ պահանջվել էր տեղեկատվություն այն մասին, թե քանի զինծառայող է զեկուցել կիրառված հատուկ միջոցների վերաբերյալ, յուրաքանչյուր […]

Court of Appeal Upholds Obligation of the Ministry of Internal Affairs to Disclose Information on Special Measures Used Against Protesters
On January 16, 2025, the Administrative Court of the Republic of Armenia ordered the Ministry of Internal Affairs (MIA) to provide the “Protection of Rights Without Borders” NGO with information regarding the use of special measures by police during the rally held at the Baghramyan–Demirchyan intersection in Yerevan on June 12, 2024. Specifically, the request […]