ՔՀԿ-ների հայտարարությունը քաղաքացիական հասարակության բնապահպանական կազմակերպություններին թիրախավորելու վերաբերյալ
Հայտերի ընդունման ժամկետը երկարացվել է մինչև 2022թ․ հոկտեմբերի 24-ը։
Կազմակերպություն՝ «Իրավունքների պաշտպանություն առանց սահմանների» ՀԿ Հաստիքը՝ ՓաստաբանԱշխատանքի տևողությունը՝ մինչև 2023թ․ օգոստոսի 31-ը, երկարացման հնարավորությամբ (մինչև երեք ամիս փորձաշրջանով) Աշխատանքի հիմնական վայրը՝ ք. ԵրևանԱշխատանքի սկիզբը՝ նոյեմբերի 1Աշխատաժամանակը՝ Լրիվ դրույք
«Իրավունքների պաշտպանություն առանց սահմանների» հասարակական կազմակերպությունն աշխատանքի է հրավիրում վարչական իրավունքի և վարչական արդարադատության ոլորտում մասնագիտացում ունեցող փաստաբանի: Թեկնածուն պետք է ունենա գիտելիքներ մարդու իրավունքների չափանիշների և Հայաստանի Հանրապետության միջազգային պարտավորությունների, մարդու իրավունքների պաշտպանության սկզբունքների և մեխանիզմների վերաբերյալ:
Փաստաբանի հիմնական պարտականությունները.
Պահանջվող որակավորումներ և հմտություններ.
Դիմելու համար պահանջվող փաստաթղթերն են՝
Հետաքրքրվող և վերոգրյալ պահանջներին համապատասխանող անձանց խնդրում ենք ուղարկել նամակ info@prwb.am հասցեին մինչև 2022 թ. հոկտեմբերի 24-ը՝ էլեկտրոնային նամակի թեմայում նշելով «Փաստաբան» վերնագիրը: Ընտրության փաստաթղթային փուլն անցած թեկնածուները կհրավիրվեն հարցազրույցի:Պահանջվող փաստաթղթերը չներկայացնելու դեպքում հայտերը չեն դիտարկվելու։
Կազմակերպության մասին«Իրավունքների պաշտպանություն առանց սահմանների» հասարակական կազմակերպությունը հիմնադրվել է 2009 թվականին: Կազմակերպության առաքելությունն է բարձրացնել Հայաստանի Հանրապետությունում մարդու իրավունքների պաշտպանության արդյունավետությունը, իրավունքի գերակայության և լավ կառավարման սկզբունքների ամրապնդումը: Կազմակերպությունը մասնագիտացված է մարդու իրավունքների պաշտպանության, իրավունքի գերակայության, դատաիրավական, կոռուպցիայի դեմ պայքարի, ինչպես նաև անվտանգության ոլորտի բարեփոխումների իրականացման ծրագրերում: