ՀՀ վերաքննիչ վարչական դատարանը անփոփոխ է թողել վարչական դատարանի կայացրած վճիռը` Ոստիկանությունից ոչ նյութական վնասի հատուցում տրամադրելուն պարտավորեցնելու վերաբերյալ
ՀՀ վերաքննիչ վարչական դատարանը 07.12.2021թ. կայացված որոշմամբ մերժել է ՀՀ ոստիկանության կողմից ներկայացված վերաքննիչ բողոքը, որով վիճարկվում էր ՀՀ վարչական դատարանի կողմից բավարարված ոչ նյութական վնասի հատուցման չափը՝ 500.000 ՀՀ դրամ: Վերաքննիչ դատարանը հիմնավոր է համարել գործով Վարչական դատարանի եզրահանգումը առ այն, որ Թեհմինե Ենոքյանն ունեցել է վախի և տագնապի զգացողություն, և այդ զգացողությունները նրա մոտ առկա […]

RA Administrative Court of Appeal Remained the Decision of the RA Administrative Court on the Obligation to Provide Compensation for Non-Material Damage from the Police Unchanged
By the decision adopted by the RA Administrative Court of Appeal on 07.12.2021 the appeal filed by the RA Police disputing the amount (500.000 AMD) of the compensation of non-material damage satisfied by the RA Administrative Court was rejected. The Court of Appeal considered the conclusion of the Administrative Court grounded, in terms that Tehmine […]