Վճռաբեկ Դատարանը որոշում է կայացրել մերժել վարույթ ընդունել ՀՀ ԱՆ «Նուբարաշեն» քրեակատարողական հիմնարկի կողմից ներկայացված վճռաբեկ բողոքը
2021թ. Հուլիսի 7-ին Վճռաբեկ դատարանը որոշում է կայացրել մերժել վարույթ ընդունելու ՀՀ ԱՆ «Նուբարաշեն» քրեակատարողական հիմնարկի կողմից ներկայացված վճռաբեկ բողոքը՝ ՀՀ վերաքննիչ վարչական դատարանի 23․03․2021թ․ որոշման դեմ՝ ըստ հայցի Հասմիկ Հարությունյանի ընդդեմ ՀՀ ԱՆ Նուբարաշեն քրեակատարողական հիմնարկի պաշտոնատար անձի 2017թ. ապրիլի 2-ի գործողությունները ոչ իրավաչափ ճանաչելու պահանջի մասին։ Վճռաբեկ դատարանը գտել է, որ բողոքում ներկայացված […]
Նախարարության հրամանը քողարկված պարտադրանք է, մենք վստահելի տեղեկատվության խնդիր ունենք
«Իրավունքների պաշտպանություն առանց սահմանների» ՀԿ նախագահ Արաքս Մելքոնյանի և կազմակերպության իրավաբան Նինա Հակոբյանի հարցազրույցը՝ Կորոնավիրուսային հիվանդության կանխարգելման նոր միջոցառումների, այդ թվում՝ ՀՀ առողջապահության նախարարի հրամանով հոկտեմբերի 1-ից նախատեսվող փոփոխությունների վերաբերյալ։ Կազմակերպության ներկայացուցիչները, անդրադառնալով առաջարկվող կարգավորումների իրավաչափությանը, նշել են, որ դրանք անհրաժեշտ, համաչափ և հիմնավոր չեն հետապնդվող նպատակին հասնելու համար, այն է՝ կանխարգելելու կորոնավիրուսային հիվանդության տարածվածությունը և պաշտպանելու ՀՀ իրավազորության ներքո գտնվող […]

The RA Court of Cassation Adopted a Decision to Reject the Adoption of the Cassation Appeal filed by “Nubarashen” Penitentiary Institution
On July 07 of 2021, the RA Court of Cassation adopted a decision to reject the cassation appeal against the decision made by the RA Administrative Court dated 23.03.2021 filed by “Nubarashen” Penitentiary Institution with the demand to recognize the activities of Hasmik Harutyunyan against the official of “Nubarashen” penitentiary institution dated 02 of 2017 […]
The Decree of the Ministry is a Hidden Obligation: We have a Problem of Reliable Information
The interview of Araks Melkonyan and Lawyer Nina Hakobyan of the Protection of Rights without Borders NGO on the new measures to be taken to prevent the Coronavirus disease, which will enter into force from, October 1, as well as on the changes envisaged by the decree of the RA Minister of Healthcare. The representatives […]