Հասմիկ Հարությունյանը ընտրվել է Ուսումնական հարցերի հանձնաժողովի կազմում՝ որպես դատավոր չհանդիսացող անդամ
2020 թ. հուլիսի 31-ին կայացել է Դատավորների ընդհանուր ժողովը, որի ընթացքում քվեարկության արդյունքում ընտրվել են Սահմանադրական դատարանի դատավոր անդամ, Բարձրագույն դատական խորհրդի դատավոր անդամ, ձևավորվել են Դատավորների գործունեության գնահատման և ուսումնական հարցերի, Դատավորների ընդհանուր ժողովի Էթիկայի և կարգապահական հարցերի հանձնաժողովների կազմը:
Ուրախ ենք տեղեկացնել, որ քվեարկության արդյունքում «Իրավունքների պաշտպանություն առանց սահմանների» ՀԿ իրավական հարցերով փորձագետ Հասմիկ Հարությունյանը ընտրվել է Դատավորների ընդհանուր ժողովի ուսումնական հարցերի հանձնաժողովի կազմում՝ որպես դատավոր չհանդիսացող անդամ:
«Իրավունքների պաշտպանություն առանց սահմանների» ՀԿ թիմը շնորհավորում է Հասմիկ Հարությունյանին հանձնաժողովի կազմում ընտրվելու կապակցությամբ և մաղթում արդյունավետ գործունեություն և հաջողություններ:

Hasmik Harutyunyan was Elected as a Non-Judge Member of the Committee on Education Issues
On July 31 of 2020, the General Assembly of Judges was held, during which members of the RA Constitution Court, Supreme Judicial Council respectively were elected, as well as the composition of the Ethics and Disciplinary Commission of the General Assembly of Judges and the Committee on Judge Activities Evaluation and Educational Issues was confirmed.
We are happy to announce, that as a result of voting, Hasmik Harutyunyan, the legal expert of the “Protection of Rights without Borders” NGO was elected a non-judge member of the Committee on Judge Activities Evaluation and Educational Issues of the RA General Assembly of Judges.