Նռնակը պայթեց դեմքիս մոտ. Սարի թաղի հանցագործները 4 տարի անց անպատիժ են.
Թավշյա հեղափոխությունը մեծ հույսեր առաջացրեց նախորդ իշխանության օրոք իրավունքների զանգվածային խախտումների զոհ դարձած քաղաքացիների մոտ։ Ու չնայած քաղաքական իշխանությունը խոստանում է օրենքի ու իրավունքի գերակայության երկիր կառուցել, բազմաթիվ են այն մարդիկ, որոնք արդարության վերականգնման հույսով մինչ օրս անօգուտ թակում են պետական կառույցների դռները։ Չորս տարի առաջ Սարի թաղում ոստիկանական գործողություններից ծանր վնասվածքներ ստացած Խաչատուր Պետրոսյանը […]
Լուսինե Լալայան Լուսինե Լալայանը ավարտել է Հովհաննես Թումանյանի անվան պետական մանկավարժական ինստիտուտի պատմության ֆակուլտետը: Լուսինե Լալայանը 2007 թ.-ից մինչև 2012 թ.-ը աշխատել է Հելսինկյան Քաղաքացիական Ասամբլեայի Վանաձորի գրասենյակում, որտեղ զբաղեցրել է ծրագրերի օգնականի, իսկ հետագայում հասարակության հետ կապերի բաժնի մասնագետի պաշտոնը: Որպես մոնիթոր մասնակցել է մարդու իրավունքների պաշտպանության վիճակի բարելավմանն ուղղված մոնիթորինգներին, որոնք իրականացվել են […]

Administrative Assistant
LUSINE LALAYAN Lusine Lalayan graduated from Vanadzor State University after Hovhannes Tumanyan, Faculty of History. From 2007-2012, Lusine Lalayan worked at Helsinki Citizens’ Assembly-Vanadzor Office, where she held the position of the project assistant and later the position of public relations specialist. As a monitor, L. Lalayan participated in the monitoring directed towards the improvement […]
Chief Accountant
SHAHEN SHAHINYAN Shahen Shahinyan holds a bachelor’s degree from the State Engineering University of Yerevan, Department of Technical Cybernetic, Cybernetic-Engineer. Shahen Shahinyan’s career in finance administration started on March 01, 2000 with a USA-based Catholic Relief Services (CRS) branch office in Armenia. Shahen started professional trainings in Financial resource management in Baltimore, USA and Ohride, […]