Տեղի է ունեցել ՏՀԶԿ Հակակոռուպցիոն ցանցի վերահսկող հանձնաժողովի նիստը
2020 թվականի մայիսի 28-ին տեղի է ունեցել ՏՀԶԿ Հակակոռուպցիոն ցանցի վերահսկող հանձնաժողովի նիստը՝ հեռավար եղանակով:
Նիստին ՀՀ-ից որպես քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչ մասնակցել է նաև «Իրավունքների պաշտպանություն առանց սահմանների» ՀԿ իրավական հարցերով փորձագետ Հասմիկ Հարությունյանը:
Նիստին ներկայացվել և հաստատվել է ցանցի 2020 թվականի աշխատանքային պլանը: Ներկայացվել են և քննարկվել կոռուպցիայի դեմ պայքարի ինդիկատորներն ու ոլորտները՝ ըստ արդեն իսկ մշակված գործիքակազմի:
ԻՊԱՍ-ը դեռեւս 2020թվականի փետրվարին ներկայացրել էր իր դիտարկումները ինդիկատորների և մշակված հարցաշարի՝ մասնավորապես դատական իշխանության եւ դատախազության ոլորտների վերաբերյալ:

The Sitting of the OECD Anti-Corruption Network Supervisory Committee was Held
On May 28 of 2020, the sitting of the OECD Anti-Corruption Network Supervisory Committed was held remotely.
Hasmik Harutyunyan, the legal expert of the Protection of Rights without Borders NGO participated in the mentioned sitting as a civil society representative.
The work plan of the Anti-Corruption Network for 2020 was presented and adopted during the meeting. The indicators and sectors for the fight against corruption according to already elaborated toolkit were presented and discussed.
The PRWB presented its observations about the indicators and elaborated questionnaire particularly on judiciary and prosecution sectors respectively back in February of 2020.