ԻՊԱՍ 2018թ. Իրավապաշտպան գործունեության ամփոփում
Ամփոփումը պատրաստվել է «Իրավունքների պաշտպանություն առանց սահմանների» ՀԿ-ի կողմից: Ամփոփման մեջ ներկայացվել են 2018թ.-ին կազմակերպության կողմից իրականացված մարդու իրավունքների խախտումների փաստագրման և պաշտպանության լայնածավալ գործողությունները: ԻՊԱՍ Իրավապաշտպան գործունեության ամփոփում 2018թ.
Իրավապաշտպանները հեղափոխական գործընթացներում. հատուկ զեկույց
Հաշվի առնելով 2018 թվականի ապրիլ-մայիս ամիսներին Հայաստանում տեղի ունեցած նշանակալից իրադարձությունները, մասնավորապես՝ «Թավշյա հեղափոխությունը» և դրան նախորդած ու հաջորդած գործընթացները, «Հյուման ռայթս հաուս Երևան» իրավապաշտպան ոչ առևտրային կազմակերպությունների միությունը ներկայացնում է «Իրավապաշտպանները հեղափոխական գործընթացներում» վերտառությամբ հատուկ զեկույցը։ Զեկույցը մասնավորապես առնչվում է ուսանող-ակտիվիստների, կին իրավապաշտպանների ու ակտիվիստների, վերոնշյալ իրադարձությունները լուսաբանող լրագրողների, այդ անձանց շահերի պաշտպանությունը ստանձնած […]
Դիտորդների խմբի 2017 թվականի գործունեության տարեկան հաշվետվություն
Սույն հաշվետվությունը ներկայացնում է ՀՀ ԱՆ քրեաատարողական հիմնարկներում և մարմիններում հասարակական վերահսկողություն իրականացնող հասարակական Դիտորդների խմբի 2017 թվականի գործունեության արդյունքները: Հաշվետվության մեջ ներկայացված տեղեկատվությունը, փաստերն ու բարձրացված հարցերը արդյունք են վերահսկողության ընթացքում վեր հանած տվյալների, ներպետական օրենսդրական կարգավորումների և համապատասխան միջազգային չափանիշների համեմատական վերլուծության: Դիտորդների խմբի 2017 թվականի գործունեության տարեկան հաշվետվություն

Special report. the role of human rights lawyers during the revolution
Taking into account the events during the months of April-May of 2018 in Armenia, particularly “The Velvet Revolution” and the events preceding and succeeding the latter, “Human Rights House Yerevan” NGO presents the special report entitled “The Human Rights Advocates in Post Revolution Procedure”. The Report particularly relates to the student-activists, women human rights defenders […]
The Decision of the the Criminal Court of Appeal on the Early Conditional Release of the Life Convict
On November 6 of 2018, the RA Criminal Court of Appeal made a decision to reject the appeal filed to the Yerevan First Instance Court of General Jurisdiction by Araks Melkonyan on the early conditional release of the life convict Yuri Sargsyan. According to the RA Criminal Court of Appeal, by making a decision on […]
Annual report on the activities of the Prison Monitoring Group in 2017
The current report incorporates the findings of the monitorina carried out by the Group of Public Observers Conducting Public Monitoring in Penitentiary Institutions and Bodies of theRepublic of Armenia Ministry of Justice. The facts recorded in the penitentiary institutions in 2017 are presented and analyzed herein in the context of domestic legal regulations, international standards […]