Զեկույց «Լավ կառավարման մոնիթորինգ և գնահատում»
Զեկույցը պատրաստվել է Վրաստանում և Հայաստանում իրականացված «Լավ կառավարման մոնիթորինգ և գնահատում» մոնիթորինգի արդյունքում: Սույն հաշվետվության պատրաստումը հնարավոր է դարձել իրականացնել Վիշեգրադ միջազգային հիմնադրամի աջակցությամբ իրականացվող «Ձևավորել ապացույցների վրա հիմնված շահերի պաշտպանություն հանուն իրավունքի գերակայության և արդյունավետ կառավարման Արևելյան գործընկերության երկրներում» ծրագրի շրջանակներում, որն իրականացվել է «Իրավունքների պաշտպանություն առանց սահմանների» հասարակական կազմակերպության կողմից: Զեկույց […]
Համատեղ հայտարարություն Մարդու իրավունքների և հիմնարար ազատությունների վերաբերյալ
Ներկայացվել է Նորվեգիայի դեսպան Շտեֆեն Քոնգստադի կողմից Համբուրգում 2016թ. դեկտեմբերի 9-ին կայացած ԵԱՀԿ Նախարարական խորհրդի 23-րդ նիստին Մենք հանդես ենք գալիս այս հայտարարությամբ ի նշան Նախարարական խորհրդի վաղվա նիստից անմիջապես հետո նշվող Մարդու իրավունքների օրվա, որով նշվում է Մարդու իրավունքների համընդհանուր հռչակագրի տարեդարձը: Մեր ձեռքբերումներին անդրադառնալու փոխարեն՝ ցավով ենք արձանագրում ԵԱՀԿ տարածաշրջանի որոշ մասերում մարդու […]

Report “Measuring good governance in Armenia and Georgia”
The report was elaborated by “the Protection of Rights without Border” NGO with the support of the Visegrad International Fund. The report presents the monitoring outcomes, which included the following components: good governance, voice and accountability, political stability and violence, regulatory qualities, government efficiency and corruption control in Armenia. Report “Measuring good governance in Armenia […]
Joint Statement on Human Rights and Fundamental Freedoms
Delievered to the 23rd OSCE Ministerial Council by Ambassador Steffen Kongstad of Norway, 9 December 2016, Hamburg. We make this statement in recognition that tomorrow, immediately following this Ministerial Council, we will observe Human Rights Day, marking the anniversary of the Universal Declaration of Human Rights. Instead of celebrating our achievements, we regret the further […]