«Իրավունքների պաշտպանություն առանց սահմանների» ՀԿ-ն ահազանգում է, որ 2018 թվականի ապրիլի 25-ին ժամը 12:40-ի սահմաններում կազմակերպությունը քաղաքացուց ահազանգ է ստացել այն մասին, որ ՀՀ ոստիկանության զորքերի թիվ 1033 (Դավիթաշենում տեղակայված) զորամաս են մտել մոտ 40 քաղաքացիական հագուստով անձինք և զինված դուրս եկել զորամասի տարածքից: Կից ներկայացվել է տեսանյութը:
Կազմակերպությունն անհապաղ դիմել է ՀՀ Ոստիկանություն, ՀՀ Ազգային Անվտանգության Ծառայության՝ խնդրելով անհապաղ միջոցներ ձեռնարկել այդ անձանց կողմից հնարավոր անօրինական գործողությունները կանխելու համար:
Ավելի քան հինգ ժամ անց կազմակերպությունը որևէ տեղեկություն չի ստացել ՀՀ Ոստիկանությունից և ՀՀ Ազգային Անվտանգության Ծառայությունից:
Կից ներկայացնում ենք տեսանյութը՝ հայտարարելով, որ այդ անձանց կողմից հավաքի խաղաղ մասնակիցների նկատմամբ դրսևորվող ցանկացած պատասխանատվություն կրելու են իրավապահ մարմինները:

40 citizens in civilian clothes entered the military troop unit N 1033 (Davidashen District) and left the building armed
The Protection of Rights without Borders NGO received a call from a citizen on April 25 of 2018, near 12:00 AM that 40 citizens in civilian clothes entered the military troop unit N 1033 (Davidashen District) and left the building armed.
Below is the video recording.
The Organization, immediately applied to the RA Police, RA National Security Service asking to immediately take measures to prevent the illegal activities by those people.
For more than five hours, the Organization has not received information from the RA Police and the National Security Council.
Below is presented the video recording, stating that the law enforcement bodies will take any direct responsibility demonstrated towards the participants of the peaceful assembly.