Հրապարկվել է «Արևելյան գործընկերության անդամ երկրներում քաղաքացիական հասարակության մասնակցությունը որոշումների կայացման գործընթացում Մաս 2. պրակտիկա և իրականացում» նոր ուսումնասիրությունը: Վերջինս ներառում է Հայաստանից, Վրաստանից, Ադրբեջանից, Ուկրաինայից և Բելառուսից ներկայացված 24 դեպքերի ուսումնասիրություններ, յուրաքանչյուր երկրի համար նախատեսված առաջարկություններ, ինչպես նաև Արևելյան գործընկերության տարածաշրջանային ռազմավարություն: Վեց երկրների վերլուծաբաններն ուսումնասիրել են թե որքանով են օրենքներն և քաղաքականությունները […]
Day: May 18, 2017
ՀՀ Վերաքննիչ քրեական դատարանը մերժել է Վոլոդյա Ավետիսյանին պատժից պայմանական վաղաժամկետ ազատ արձակելու դիմումը
Պահեստազորի գնդապետ, 6 տարվա ազատազրկման դատապարտված Վոլոդյա Ավետիսյանը եւ նրա պաշտպանը Վերաքննիչ դատարանից խնդրում են պատժից վաղաժամկետ ազատ արձակելու որոշում կայացնել: Անկախ հանձնաժողովը 6 անգամ առանց հիմնավորումների մերժել է Վոլոդյա Ավետիսյանին: «Որեւէ հիմնավորում, որեւէ անձ, այդ թվում իմ վստահորդը չի ստանում պարզաբանում, թե ինչու անկախ հանձնաժողովը մերժեց իրեն: Այս մարմնի որոշումը կամայական է, […]

Second study on civil participation in decision making in EaP published
A new study on “Civil Participation in Decision Making in the Eastern Partnership Countries Part II: Practice and Implementation” has just been published. It contains 24 case studies from Armenia, Azerbaijan, Georgia, Republic of Moldova, Ukraine and Belarus, and includes a set of recommendations for each country, lessons learned for the Eastern Partnership region and […]
RA criminal court of appeals has rejected the application to grant early conditional release to Volodya Avetisyan
Volodya Avetisyan, who was sentenced to six-year imprisonment and his advocate, requested the Criminal Court of Appeals to make a decision on early conditional release for Volodya Avetisyan. The Independent Committee has rejected the application of early conditional release for 6 times all without any justification. “No justification, no ground explanation was received by V. […]